Opavští pistoláři na republikových šampionátech na medaili nedosáhli, přesto dosáhli výborných finálových umístění

V rozmezí 14 dnů se sjeli do Plzně sportovní střelci, aby na tamnější armádní střelnici bojovali o medaile na vrcholných republikových akcích. Poslední srpnový víkend patřil mladým střeleckým nadějím, které se probojovaly do celostátního finále Českého poháru talentované mládeže (ČPTM). Opavský pistolářský klub reprezentovali Jan Vildomec, který si zajistil finálovou účast jak ve střelbě z malorážky, tak i ve vzduchové pistoli. V této disciplíně se poprvé do finále probojoval i druhý opavský talent René Mikstein. Vynikající výkon předvedl Honza Vildomec v malorážce v disciplíně sportovní pistole 30+30 ran, kde výborným nástřelem 552 bodů mu pouze o jediný bod unikla bronzová medaile. I tak je 4. místo vynikající výsledek a dává předpoklad do dalších soutěží. Ve finále vzduchové pistole na 40 ran nastřílel J. Vildomec 360 bodů a obsadil konečné 6. místo. René Mikstein výkonem 344 bodů obsadil 20. pozici ze 34 startujících.

O 14 dnů později 12.9.2015 se oba mladí střelci představili na plzeňské střelnici znovu, aby bojovali na republikovém šampionátu MCŘ v malorážkových zbraních. Jan Vildomec i René Mikstein se představili v kategorii dorostu do 18 let ve sportovní pistoli 30+30 ran. Honza Vildomec sice nezopakoval svůj výkon z finále ČPTM, přesto výkon 545 bodů byl výborný (a mezi muži by stačil na umístění do dvacítky). V obrovsky silné konkurenci 41 mladých střelců do 18 let však stačil až na 9. místo. René Mikstein poprvé na MČR v malorážce nastřílel výborných 529 bodů a obsadil velice pěkné 18. místo. Oba mladí střelci spolu s Adamem Ritnošíkem z Astry Bruntál jako výběr Moravskoslezského kraje B obsadili celkové 4. místo v týmové soutěži o jediný bod za třetími Plzeňáky. Nejlepšího individuálního umístění tak pro SSK Opava 0126 vystřílel na MČR Ivo Bittner svým 6. místem za 540 bodů v disciplíně standardní pistole 3×20 ran. I. Bittner se představil ještě v disciplíně rychlopalná pistole 2×30 ran, kde obsadil konečné 10. místo.
I když na tomto republikovém mistrovství zástupci SSK Opava 0126 na medailové stupně nedosáhli, výsledky i výkony ukázaly, že stále patří k republikové špičce ve svých kategoriích.