Ne. Kvě 5th, 2024

Sportovní hala v Bílovci byla ve dnech 9. – 10. listopadu dějištěm mezinárodní soutěže jednotlivců 1. kategorie ve střelbě ze vzduchových zbraní. Pod patronací starostky města Bílovce R. Mikolašové se na severní Moravě vůbec poprvé uskutečnily dvoudenní závody GP Bílovec a BP JSB Bohumín ve střelbě na elektronické terče. Na vzduchovkové střelnici se představilo v 8 kategoriích celkem 160 sportovních střelců z celé republiky. Mezi nimi byly i střelci SSK Opava č. 0126, kteří se předvedli ve výborném světle. Platí to především pro patnáctiletou Michaelu Wittkovou, která v kategorii střelkyň do 18 let v disciplíně VzPi na 40 ran s převahou vyhrála oba závody, v sobotu výborným výkonem 368 bodů porazila střelkyně SSK Břidličná 2. B. Holubovou a 3. V. Gerhardovou, v neděli pak výkonem 364 bodů přestřílela 2. E. Kubešovou a 3. K. Skoumalovou, obě z SSK Policie Ostrava. Ve společné kategorii mužů a juniorů dosáhl v obou dnech na stříbrnou medaili v disciplíně VzPi na 60 ran opavský Jan Vildomec. V sobotním GP Bílovce se výkonem 563 bodů kvalifikoval ze třetího místa do finále, kde nestačil pouze na K. Krska z Horního Benešova, za nimi pak na 3. místě skončil J. Dubový z Dukly Plzeň. Stejnou druhou příčku obsadil i v neděli stejný výkonem 563 bodů, kdy opět zvítězil K. Kršek nástřelem 568 b. a 3. místo obsadil M. Němec z SSK Kuřim 561 b. Ve stejné kategorii se představil v obou dnech i střelec SSK Opava Jan Hromada, který výkony 514 bodů a 520 bodů obsadil 26. resp. 28. místo. V kategorii žen se představila Tereza Hromadová, která si v disciplíně VzPi na 60 ran v sobotu vylepšila osobní maximum na 540 bodů, kterým se ze 6. místa kvalifikovala do finálové osmičky. Finálový závod se střílí vždy znovu od nuly a v něm dosáhla T. Hromadová na konečné 7. místo, když závod ovládly a stupně vítězů obsadily reprezentační střelkyně SSK Duel Praha v pořadí R. Červenková, A. Dědová a J. Zámyslická. Podobný průběh měl i nedělní závod, v němž T. Hromadová dosáhla výkonu 526 bodů, což stačilo na 9. místo. Vítězného nástřelu 566 bodů dosáhla opět R. Červenková, stříbro brala K. Bieniek z Polska a bronz A. Dědová z Duelu Praha. V obou dnes se poprvé letos na závodech představila i Marie Hromadová, která za výkony 496 b. a 499 b. brala mezi ženami 17. resp. 15. místo. Jako poslední z opavského pistolářského klubu se závodů zúčastnil třináctiletý Christian Hromada, vnuk kdysi vynikajícího střelce a olympionika MVDr. Hynka Hromady, který v kategorii dorostenců na 40 ran dosáhl v obou dnech vyrovnaného výkonu 333 resp. 332 bodů, jež stačily na umístění na 17. resp. 19. místě. Trenérka všech mladých opavských střelců Martina Fialová se tentokrát prezentovala nikoliv jako aktivní závodnice, ale na své svěřence dohlížela v roli rozhodčího.