Pá. Kvě 3rd, 2024

Mimořádný úspěch zaznamenali sportovní střelci Jan Vildomec a Michaela Wittková, oba juniorští reprezentanti ČR a Sportovně střeleckého klubu Opava, na mistrovství ČR ve střelbě ze sportovní malorážky, které se uskutečnilo v Plzni ve dnech 17. – 19. 9. 2021. Pod trenérským vedením předsedkyně SSK Opava Martiny Fialové vybojovali celou sadu medailí.

Ve vynikající formě se na MČR představil Jan Vildomec, který získal tři mistrovské tituly mezi juniory v disciplínách Libovolná pistole 60 ran (LP 60), Sportovní pistole 30+30 (SP 30+30) a Standardní pistole 20+20+20 (StPi 3×20), přičemž ve všech disciplínách porazil své soupeře poměrně velkým rozdílem. K těmto třem zlatým medailím z individuálního závodu přidal ještě dvě bronzové medaile z týmové soutěže jak člen Moravskoslezského krajského sdružení v disciplínách LP 60 a StPi 3×20. Kompletní medailovou sbírku pro opavské pistoláře z letošního republikového mistrovství doplnila stříbrnou medailí Michaela Wittková ve finále disciplíny SP 30+30.

Jan Vildomec dosáhl v letošní malorážkové sezóně ještě další vynikající výsledek, když koncem července na sledovaných závodech české reprezentace předvedl v disciplíně StPi 3×20 ran skvělý výkon 574 bodů, kterým porazil nejen všechny své soupeře, ale současně vytvořil nový juniorský rekord ČR v této disciplíně, který nebyl překonán celých 27 let od roku 1994.

Ing Jan Hromada, SSK Opava 0126

Doplnění z MČR vzduchovka.

Měsíc po úspěchu na republikovém mistrovství v malorážce se představili oba opavští juniorští pistoláři na odloženém MČR ve střelbě ze vzduchových zbraní (Plzeň 16.10.2021). Jan Vildomec potvrdil svou letošní dominanci mezi českými juniory a získal další mistrovský titul a zlatou medaili v olympijské disciplíně vzduchová pistole 60 ran (VzPi60), když po suverénním vítězství v kvalifikaci zvítězil s velkým náskokem i ve finále. Michaela Wittková vystřílela ve finále stejné disciplíny VzPi60 bronzovou medaili mezi juniorkami.