Čt. Kvě 16th, 2024

Opavský sportovní střelec Jan Vildomec, člen SSK Opava 0126 a juniorský reprezentant ČR se stal mistrem Evropy v týmové soutěži na právě skončeném ME ve sportovní střelbě z malorážkových disciplín na 25m v italské Bologni. V týmu s Matějem Rampulou a Antonínem Tupým, oba střelci Dukly Plzeň, společně vystříleli zlatou medaili pro ČR v disciplíně Standardní pistole 3×20 ran. Soutěž družstev byla vyhodnocena jako součet individuálních výsledků jednotlivců, v níž dosáhl na stříbro M. Rampula za výkon 571 bodů, na devátém místě se umístil A. Tupý 561 bodů a jako 11. skončil Jan Vildomec nástřelem 557 bodů. Celkový součet českého reprezentačního výběru tak dosáhl 1689 bodů a o jediný bod dokázali porazit reprezentanty Itálie a získat tak juniorský evropský titul.  Na 3. místě pak již s odstupem 16 bodů skončil tým Ruska.

Jen těsně za další evropskou medailí zůstal český výběr v disciplíně sportovní pistole 30+30 ran. V individuálním závodě dosáhli čeští reprezentanti těchto výsledků: 4. Rampula 578 bodů, 20. Vildomec a 21. Tupý shodným nástřelem 569 bodů. Celkový součet 1514 bodů znamenal stejný výkon jako tým Lotyšska a o nepopulárním 4. místě pro Čechy rozhodl pouze menší počet centrových desítek. V této disciplíně zvítězil tým Itálie celkovým výkonem 1723 bodů před druhým Německem 1716 bodů.

Pro Jana Vildomce je to letos již druhý evropský juniorský titul z týmových soutěží. Zlato ve střelbě ze vzduchové pistole přivezl i v březnu z chorvatského Osijeku, tehdy spolu s týmovými kolegy Schejbalem z Plzně a Krskem z Horního Benešova. Pro Vildomce i jeho trenérku Martinu Fialovou jde o další mimořádný úspěch v dosavadní sportovní kariéře.